Vader

autor: Vader | dodano: 23.07.2005

 

Logitech X-620 - w prostocie siła?

Satelita "główny"
Na przedniej prawej satelicie umieszczony jest włącznik/wyłącznik zasilania, pokrętło do regulacji głośności oraz niebieska dioda świecąca podczas pracy.Istnieje również możliwość podłączenia słuchawek do tej kolumienki. Podczas testów zauważyliśmy niepokojące zjawisko jakim było trzeszczenie wydobywające się z głośników podczas zmiany głośności potencjometrem umieszczonym na tym satelicie. Niepokojące objawy słychać głównie podczas wolnej zmiany głośności. Najprawdopodobniej była to wada testowanego przez nas egzemplarza.

Uciążliwym elementem może się okazać również... dioda. Jeśli jest ona na wysokości mniej więcej naszych oczu potrafi uciążliwie oślepiać np. podczas nocnego seansu filmowego. Łatwo jednak sobie z tym poradzić np. obracając głośnik trochę w bok lub po prostu zasłaniając czymś niebieską diodę.Niestety z powodu dużej ilości sztywnych kabli możemy mieć czasem drobne problemy z dokładnym ustawieniem satelity.

Wcześniej wspomnieliśmy o możliwości podłączenie głośników do źródła dźwięku operującego na zaledwie dwóch kanałach. Muzyka płynie wtedy z wszystkich głośników dzięki przełącznikowi umieszczonemu z tyłu satelity.Elektronika głośników przesyła wtedy kwadratofoniczny dźwięk do wszystkich satelitów. Można się domyśleć, że dźwięk z głośników centralnych jest częścią wspólną stereo. Dodatkowo mamy możliwość wybrać tryb pracy 5.1 podczas, którego po dostarczeniu sygnału w tym formacie dźwięk wydobywa się również z wszystkich głośników. Funkcja ta jest bardzo przydatna ze względu na to, że nie wszystkie karty dźwiękowe, gry czy programy do odtwarzania filmów potrafią pracować z głośnikami 6.1, co nie przyczynia się w przypadku tych głośników na marnotrawienie się tylnej (i przedniej w przypadku dźwięku kwadratofonicznego) centralnej satelity.

Kabel z sygnałem dźwiękowym ze źródła dźwięku (karta dźwiękowa, konsola gier itp.) ma długość 2,5m. Natomiast kabel zakończony popularnym "COM'em" ma długość około 1,9m.


1 2 3 4 5
Sound Blaster Live! 24-bit vs Audig...   Modecom AV2006 i TH2006 - dźwięk ła...

oceń artykuł:

(4.8/5.0, 5 ocen)

 

Komentarze (0):

Brak komentarzy dla danej publikacji

Dodaj komentarz: